شاهین طلایی

جشنواره تبلیغات ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد رقابتی سالم با هدف معرفی و تقدیر از الگوها و آثار برتر تبلیغاتی، ارتقای کیفیت تولیدات تبلیغاتی و بهینه‌سازی هزینه‌های تبلیغات در کشور، چهارمین دوره خود را در روز ۶ اسفند ماه ماه سال ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

بخش مسابقه ( رقابتی ) ، بخش اصلی جشنواره است. در این بخش، آثار تبلیغاتی برندها، صنایع، صنوف، تولیدی‌ها، بانک­ها، مؤسسات مالی و اعتباری، بیمه­ها، شرکت­های تبلیغاتی و سایر سازمان‌ها و شرکت­های داوطلب و حتی شرکت‌های تبلیغاتی، دریافت، بررسی و انتخاب می­شوند. در هر موضوع، یک اثر برتر، انتخاب و به آن، “شاهین طلایی” تعلق خواهد گرفت و به اثر دوم “شاهین نقره‌ای” و اثر سوم، “جایزه کریستال” اعطاء خواهد شد.

رشته های رقابتی

در این دوره، فرآیند داوری و مسابقه جشنواره در بخش های اصلی و ویژه به‌ قرار زیر برگزار خواهد شد :

رشته

مصادیق فعالیت ­ها

شاخص ­های ارزیابی

برنامه‌های یکپارچه و جامع تبليغاتي

اين بخش مربوط به بررسی کمپین‌های جامعی است كه توانسته‌اند از همة ابزارهاي لازم بهره بگيرند.نحوه بررسی و درک مسئله، راه حل و ایده، نحوه اجرا و نتایج حاصل از کمپین

آگهي دیداری

اين بخش شامل انواع آگهی‌هایی است كه در تلويزيون، سينما و فضاهاي مجازي به نمايش گذاشته می‌شوند. مانند انواع فیلم­هاآگهی خلاق و یا استفاده خلاق از رسانه

آگهي شنیداری

اين بخش شامل انواع آگهی‌هایی صوتي است كه در راديوهاي ديجيتال يا آنالوگ و يا در فضاي مجازي پخش می‌شوند. مانند آنونسآگهی خلاق و یا استفاده خلاق از رسانه

آگهي محيطي

اين بخش شامل انواع آگهی‌هایی می­شود كه در بیلبوردها، پل‌ها، داخل و بدنه اتوبوس‌ها و واگن‌ها همچنين آگهی‌های ایستگاه‌های اتوبوس و مترو و ساير فضاهاي عمومي به نمايش گذاشته می‌شوند. مانند تلویزیون شهریآگهی خلاق و یا استفاده خلاق از رسانه

طراحی

تبلیغاتی

گرافیک

اين بخش شامل پوستر و انواع آگهی‌های چاپی است كه در روزنامه‌ها، مجلات، آگهی‌نامه‌ها به چاپ رسيده است، همچنین بروشور، کاتالوگآگهی خلاق و یا استفاده خلاق از رسانه
 

معماری

طراحی غرفه نمایشگاهی، طراحی فروشگاهی و چیدمان فروشگاهی در این بخش بررسی خواهد شد.

فعالیت­های ديجيتال

اين بخش شامل فعالیت­هایی است كه در محیط‌های ديجيتال و رسانه‌های نو اجرا شده است. این فعالیت­ها می­تواند شامل محيط وب، موبایل‌ها، اپلیكيشن ها، شبکه‌های اجتماعي و از اين قبيل  باشد.فعالیت­های خلاق یا استفاده خلاق از ابزارهای دیجیتال

فعالیت­های تبليغات مستقيم (فروشندگی شخصی )

اين بخش شامل انواع فعالیت­های فروش حضوري يا غيرحضوري، پخش نمونه، فعالیت‌های فروشگاهي، ابزارهای معرفی و ارائه در جلسات حضوری و مانند آن نظیر بروشور، کاتالوگ، تراکت و پوستر است.فعالیت­های خلاق یا استفاده خلاق از ابزارهای تبلیغات مستقیم

فعالیت ­های ترویجی روابط عمومي

اين بخش شامل فعالیت­های روابط عمومی، خبرسازی، خبرپراکنی، کنفرانس مطبوعاتی، مدیریت بحران، کنترل و هدایت فضای شبکه‌‌های اجتماعی است.فعالیت­های خلاق یا استفاده خلاق از ابزارهای روابط عمومی

فعالیت­ های حمايتي

اين بخش شامل هرگونه فعالیت­های حمایتی در حوزه‌های ورزشی، سریال و فیلم، موسیقی، هنر، فعالیت­های عام­المنفعه و از این دست می­شود.فعالیت­های خلاق یا استفاده خلاق از ابزارهای حمایتی

طراحي برند و برندينگ

اين بخش شامل انواع فعالیت­های طراحی مربوط به طراحی برند در هر سطحی را شامل می­شودفعالیت­های خلاق یا استفاده خلاق از ابزارهای برندینگ و بسته بندی

یافته­ ها و تحقيقات

اين بخش شامل فعالیت­های تحقیقاتی و یافته­هایی است که در اجرای فعالیت­ها یا کمپین­های تبلیغاتی به طور موثر مورد استفاده قرار گرفته باشند.فعالیت­های موثر یا استفاده موثر از تحقیقات و اطلاعات

ترویج فروش

این بخش شامل فعالیتهای ترویج فروش از جمله ارائه تخفیفات، امتیازات، گارانتی یا قسط بندی استفعالیت های خلاق یا استفاده خلاق از ابزارهای حمایتی

بخش ویژه

تبلیغات با محتوای فرهنگ تغذیه سالم

 

 

فعالیت های خلاق یا استفاده خلاق از ابزارهای حمایتی
مسئولیت اجتماعیفعالیت های خلاق یا استفاده خلاق از ابزارهای حمایتی

 

 

بخش ویژه

تبلیغات با محتوای فرهنگ تغذیه سالم

 

  • نحوه ارسال آثار

علاقه­ مندان به شرکت در بخش مسابقه “جشنواره تبلیغات ایران”  می‌توانند از هر نوع کار تبلیغاتی مربوط به یکسال قبل (دی‌ماه سال ۹۷ تا اسفند ماه سال ۹۸ ) ، آثار مورد نظر خود را که درواقع بهترین آثار هستند، برای دبیرخانه ارسال کنند. ازآنجاکه تمام یا بخشی از آثار برتر در روز معرفی، اکران خواهند شد، بنابراین در صورت تصویری یا صوتی بودن باید از کیفیت مطلوب برای پخش برخوردار باشند و فاقد لوگو یا نماد سازنده کلیپ باشد .

تذکر: شرکت­های تبلیغاتی که برای اولین بار در جشنواره شرکت می­کنند می­توانند آثار خود را که از ابتدای سال ۹۷ تا کنون تولید شده است ، ارائه کنند.

مهم‌ترین قواعد و هنجارهای جشنواره در قالب مقررات رخ‌نمایی می‌کنند ، عبارت از است :

مقررات ارسال آثار :

۱ – آثار ارسالی باید طی نامه رسمی و به‌صورت حضوری توسط نماینده شرکت‌کننده (یا با ارائه معرفی‌نامه کتبی) به دبیرخانه تحویل و رسید دریافت شود.

تذکر: در صورت ارسال آثار به صورت اینترنتی، دریافت رسید و نگهداری آن نزد ارسال کننده آثار ضروری است.


۲ – شرکت‌ها، مؤسسات و کانون‌های تبلیغاتی در صورتی می‌توانند مستقیماً آثار خود را در بخش مسابقه شرکت دهند که سفارش‌دهنده رأساً شرکت نکند (درهرصورت، یک اثر نباید هم‌زمان از طرف سفارش‌دهنده و تولیدکننده عرضه شود). ضمناً در صورت ارائه همزمان اثر توسط سفارش دهنده و تولیدکننده و کسب رتبه، از هر دو تقدیر خواهد شد.


۳ – کلیه آثار باید به صورت دیتا در قالب فلش مموری و آثار چاپی ( پوستر ، بسته بندی و … ) به صورت فیزیکی با کیفیت مناسب بر اساس جدول دسته بندی آثار  ارائه شوند تا در صورت انتخاب به عنول اثر برتر قابلیت لازم برا برای اکران داشته باشند .


۴ – ازآنجاکه هر اثر برای آفرینش، از مرحله “ایده پردازی” و سپس “طرح‌ریزی” عبور کرده و به شکل نهایی می‌رسد، ارسال اطلاعات مربوطه برای بررسی داوران ضرورت دارد.


۵- در آثار مربوط به تبلیغات محیطی، ارسال تصویر اکران، اعلام آدرس مکان نمایش و نصب آن­ها و دلیل انتخاب برای کمک به داوری لازم است. در آثار تبلیغات دیداری به ویژه تیزر ، ارسال کنداکتور پخش ، هزینه ساخت و هزینه پخش ضروری است .


۶- دبیرخانه از بررسی و داوری آگهی ­های اغواء کننده و یا دارای نکات غیراخلاقی و … معذور است.


۷-  در آثار ارسالی نباید آرم یا مشخصه ای از صاحب اثر یا آگهی در داخل آن باشد تا داوران بتوانند بدون آگاهی از صاحب آن به داوری بپردازند.


۸- هیئت داوران در بررسی آثار، ضریب ویژه­ای را به آثاری که در آن نشانه ­ها و المان اسلامی، ایرانی و اسلیمی مورد توجه قرار گرفته باشد، اختصاص خواهد داد.


۹- معرفی کوتاه از آثار ارسال شده ضروری است ، در صورت برنده شدن ، استان پخش اثر و اکران حتما می بایست وجود داشته باشد .

تذکر: در صورت ارسال آثار به صورت اینترنتی ( از طریق تلگرام ) ، دریافت رسید و نگهداری آن نزد ارسال کننده آثار ضروری است.

اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به “جشنواره برترینهای تبلیغات ایران”

پذیرش آثار تبلیغاتی برای ورود به مرحله داوری از اول آذر ماه سال جاری تا ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ خواهد بود

  • نحوه ارسال آثار :

علاقه مندان به شرکت در بخش مسابقه “جشنواره تبلیغات ایران ” می‌توانند از هر نوع کار تبلیغاتی مربوط به یکسال قبل (دی‌ماه سال ۹۷تا دی‌ماه سال ۹۸) ، صرفاً دو اثرموردنظر خود را که درواقع بهترین آثار هستند، برای دبیرخانه ارسال کنند.

ازآنجا که تمام یا بخشی از آثار برتر در روز معرفی، اکران خواهند شد، بنابراین در صورت تصویری یا صوتی بودن باید از کیفیت مطلوب برای پخش برخوردار باشند.

برای اطلاع از نحوه ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تبلیغات روی لینک زیر کلیک کنید .

 کلیک کنید  نحوه ارسال آثار  کلیک کنید

 نحوه تقدیر از آثار در جشنواره تبلیغات ایران

“جشنواره تبلیغات ایران” به بهترین اثر “شاهین طلایی” به همراه لوح سپاس، به اثر دوم، “شاهین نقره‌ای” به همراه لوح سپاس، به بهترین اثر سوم “جایزه کریستال”  اعطاء خواهد کرد.

شهریه مشارکت در بخش مسابقه

شهریه مشارکت در بخش مسابقه:

برای ارزیابی هر اثر ۱۲ میلیون ریال خواهد بود. (ضمنا مشارکت در بخش مسابقه ، حداقل ۵۰ میلیون ریال خواهد بود و در صورت ارسال اثر کمتر ، می توانند از سایر خدمات جشنواره استفاده کنند)

  • تبصره۱:

 این رقم برای شرکت های تبلیغاتی خارج از تهران ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

  • تبصره۲:

برای ۱۰ اثر اول ارسالی هر اثر یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و از ۱۰ اثر دوم تا ۲۰ اثر، هر اثر ۹۰۰ هزار تومان و همچنین از هر ۱۰ اثر سوم (یعنی از ۲۰ به بعد) ۶۰۰ هزار تومان محاسبه خواهد شد.

  • تبصره۳:

کانون های آگهی و تبلیغات استان های ، چهارمحال و بختیاری، کرمان، کرمانشاه، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، لرستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، ایلام، بوشهر، سمنان و سیستان و بلوچستان می‌توانند در بخش مسابقه به صورت رایگان شرکت کنند.

  • تبصره۴:

  • شرکتهای تبلیغاتی نوپا (تازه تأسیس) که طی ۵ سال اخیر شکل گرفته‌اند برای هر اثر ۵۰۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد.
  • تبصره۵:

  • شهریه مشارکت افراد حقیقی:

افراد حقیقی که تمایل داشته باشند آثار خود را به طور انفرادی در بخش مسابقه شرکت دهند، می توانند در مرحله اول صرفاً با پرداخت ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر دو اثر به عنوان شهریه در بخش مسابقه شرکت کنند اما در صورت پذیرش اولیه در بخش مسابقه و ورود به مرحله مسابقه، لازم است برای هر اثر مبلغ ۲ میلیون ریال نیز پرداخت کنند.

ضمناً امسال در چهار بخش از شخصیت های تبلیغاتی (جدا از آژانس های تبلیغاتی) و به صورت شخصیت حقیقی تجلیل خواهد شد و این افراد می توانند آثار خود را از هم اینک تا ۱۰ بهمن ماهبه دبیرخانه جشنواره تبلیغات ارسال کنند.

۱-گرافیست ها (طرح تبلیغاتی، پکیجینگ و هویت بصری)

۲-کارگردانان تبلیغات

۳-طراحان وب سایت

۴-طراحان اپلیکیشن

افراد حقیقی که تمایل داشته باشند آثار خود را به طور انفرادی در بخش مسابقه شرکت دهند، می توانند در مرحله اول صرفاً با پرداخت ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر دو اثر به عنوان شهریه در بخش مسابقه شرکت کنند اما در صورت پذیرش اولیه در بخش مسابقه و ورود به مرحله مسابقه، لازم است برای هر اثر مبلغ ۴ میلیون ریال نیز پرداخت کنند.

ضمناً امسال در چهار بخش از شخصیت های تبلیغاتی (جدا از آژانس های تبلیغاتی) و به صورت شخصیت حقیقی تجلیل خواهد شد و این افراد می توانند آثار خود را از هم اینک تا ۱۰ بهمن ماه به دبیرخانه جشنواره تبلیغات ارسال کنند.

 

گرافیست ها (طرح تبلیغاتی، پکیجینگ و هویت بصری)

۲-کارگردانان تبلیغات

۳-طراحان وب سایت

۴-طراحان اپلیکیشن

 “جشنواره تبلیغات ایران” به بهترین اثر “شاهین طلایی” به همراه لوح سپاس، به اثر دوم، “شاهین نقره‌ای” به همراه لوح سپاس، به بهترین اثر سوم ” جایزه کریستال” اعطاء خواهد کرد.

پذیرش آثار تبلیغاتی برای ورود به مرحله داوری از اول آذر ماه سال جاری تا ۱۰ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

آثار برگزیده ۶ اسفند ماه ۹۸ طی مراسمی در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی، اکران و معرفی خواهند شد .

هنوز ابهاماتی دارید ؟

در صورت نیاز برای راهنمایی جهت شرکت در جشنواره می توانید به قسمت پرسش و پاسخ رجوع کنید و یا با بخش پشتیبانی تماس بگیرید و یا ایمیل بزنید

pr.arman.pr@gmail.com

info@iranadfestival.com

۰۲۱-۶۶۵۶۴۴۵۸-۶۰

از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح الی ۵ بعد از ظهر

صفحه پرسش و پاسخ